Aktuality

05.06.2017

Nový web

Přátelé výmarských ohařů,

jistě jste si všimli, že se na naší letité adrese objevila nová stránka. Opět jsme se posunuli o kousek vpřed. Stránky jsou ve výstavbě a spousta informací na nich ještě chybí. Buďte k nám shovívaví. Na tomto místě si proto můžete spustit náš STARÝ WEB05.06.2017

Další úspěch Milana Kazdy

Většina členů KCHVO zná  Milana Kazdu jako úspěšného vůdce, zkušeného cvičitele, trubače na borlici nebo z jiných aktivit, ale možná neví, že Milan je také výborný střelec v parkurové střelbě na asfaltové holuby. Milan přijal moje pozvání a společně jsme se zúčastnili otevřeného závodu v parkurové střelbě - lovecké kolo, zajíc na průseku, kachny. Milan ve značné konkurenci 21 střelců sobotní závod vyhrál !!

Více fotografií na FB profilu  MS Uhlířská Lhota.

Zdraví
Jirka Fiedler

Gratulujeme našemu všestrannému výcvikáři! 02.06.2017

Květnový výcvik Vracov

19.5. - 21.5.2017 - VRACOV

Výmarský ohař je všestranný, lehce ovladatelný, povahově pevný a náruživý lovecky upotřebitelný pes se systematickým a vytrvalým hledáním, nikoliv však nadměrného temperamentu. Nos pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a dravou zvěř; také ostražitý, ale nikdy agresivní. Spolehlivý ve vystavování a v práci ve vodě. Pozoruhodný sklon k práci po ráně. Takto o výmaranovi hovoří standart plemene. V souladu s jeho posláním musí výmarský ohař coby všestranný lovecky upotřebitelný pes mít všechny požadované vlohy a být použitelný pro veškerou práci v poli, lese i na vodě před i po výstřelu. Výmarští ohaři, pod metodickým dohledem Miroslava Vargy, Josefa Mrkývky a Petry Janíkové, toto ve Vracově beze zbytku potvrdili. Těšíme se na další práci s našimi pomocníky v myslivosti.

Ing. Arch. Miroslav Varga
Fotografie Adam Simandel02.06.2017

Zápis Bartošovice

Na web byl přidán zápis ze schůze výboru KCHVO Bartošovice 6.5.2017.29.05.2017

Smutná zpráva

Dne 27.5.2017 zemřel ve věku 83 let Ing. Petr Klaška, čestný člen KCHVO a člen chovatelské rady. Sponzoři: