Aktuality

13.10.2016

Výsledky Memoriálu Karla Podhajského

První říjnový víkend roku 2016 se nesmazatelně zapíše do dějin výmarských ohařů v ČR! Nedávní vítězové našeho klubového Memoriálu Roberta Jakoubka pes VOK Pepe Elika Bohemia s majitelem a vůdcem Milanem Kazdou absolvovali nejprestižnější loveckou soutěž v ČR - Memoriál Karla Podhajského. Po dvou náročných dnech ji úspěšně dokončili s fantastickým výsledkem: I.cena, 466 bodů, CACT a 4.místo!! Tím vyrovnali historicky nejlepší výsledek výmarských ohařů na tomto memoriálu, a sice taktéž I.cenu a 4.místo Aidy z Pocínovické samoty a Václava Terzla z roku 1973. Oběma srdečně gratulujeme k tomuto životnímu výsledku a přejeme, ať se podobně skvěle daří i nadále.
Kompletní výsledky MKP jsou dostupné ZDE.30.09.2016

Memoriál Karla Podhajského 30. září až 2. října 2016

Ve dnech 30. září  až 2. října 2016 probíhá v okolí Nymburka každoroční vrcholná kynologická akce roku  78. ročník Memoriálu Karla Podhajského

Propozice

Seznam účastníků

V soutěži přejeme potřebné štěstí našemu výcvikáři Milanu Kazdovi se psem Pepe Elika Bohemia

 11.08.2016

Oslavy 50. výročí založení KCHVO

Ve dnech 4. - 7. srpna 2016 jsme se  sešli v krásném prostředí města Třeboně a jejího okolí, abychom oslavili 50. výročí založení našeho klubu. Zázemí nám poskytl internát Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína. I když řada z nás měla ubytování jinde v Třeboni, scházeli jsme se v jídelně školy i v prostorách internátu každý den ráno i večer k družnému hovoru, který se většinou protáhl až do pozdních nočních hodin. Příležitost podiskutovat s přáteli výmarských ohařů ze Slovenska, Německa, Rakouska, ale i Polska a Holandska si nenechala ujít řada z nás.

Program byl nabitý již od čtvrtečního večera, kdy proběhlo rozlosování účastníků IV. Memotiálu Roberta Jakoubka. Od pátečního rána, jsme se pohybovali v honitbě MS Domanín, které nám poskytlo potřebné prostory, ale i zázemí ve formě občerstvení a technické podpory. Přes páteční odpolední déšť všestranné zkoušky běžely podle předem plánovaného rozvrhu. A aby nebyl program pouze kynologický, v pátek večer ho doplnila i prohlídka jednoho z okruhů na státním zámku Třeboň, které se nás zúčastnilo několik desítek. 

Náročnost memoriálu se projevila postupně v pátek i sobotu, kdy někteří vůdci se svým svěřencem nezvládli některé disciplíny a ze zkoušek postupně odstupovali. Bohužel došlo i ke zranění, které donutilo odstoupit dvojici (Simona Marková se psem Collin Alfa Ori), která po prvním dnu patřila mezi nejlepší. U Schwarzenberské hrobky tak v sobotu večer musel vrchní rozhodčí MVDr. František Šimek konstatovat, že z 22 psů, kteří na memoriál nastoupili, obstálo pouze 12 a jen jediný se umístil v první ceně. Vítězem se stal pes VOK Pepe Elika Bohemia s přítelem Milanem Kazdou, kteří nás letos budou reprezentovat i na Memoriálu Richarda Knolla. Výsledková listina zde.

Před samotným vyhlášením výsledků memoriálu proběhlo předání pamětních listů přátelům, kteří jsou s námi v klubu nejdéle, a zástupcům klubů chovatelů výmarských ohařů ze Slovenska, Rakouska a  Německa. Pak už nejlepší účastníci memoriálu obdrželi nejen doklady o svém úspěchu, ale i hodnotné dary. Díky sponzorům obdržel nemalou pozornost každý z účastníků, který s námi vydržel až na vyhlášení výsledků bez ohledu na úspěšnost v soutěži. Slavnostní chvíle podtrhli tentokrát nejen výborní trubači, ale i zvony z věže Schwarzenberské hrobky.

Večer jsme se pak sešli k bohatě prostřenému stolu, abychom nejen zavzpomínali, ale probrali i plány a možnosti spolupráce do budoucna. A že jich bylo hodně dokazuje, že někteří prakticky nešli spát a ráno vyrazili rovnou na Mezinárodní klubovou výstavu se zadáváním titulu Středoevropský vítěz.

Výstava proběhla v krásném prostředí parku na břehu rybníka Svět a i to možná inspirovalo některé vystavovatele k snaze o světový výkon. Pod bedlivým okem tentokrát většinou zahraničních rozhodčích proběhlo posouzení v kruzích a následně i závěrečné soutěže. Titul BIS získala fenka  VOK A Wild Blossom Arrya Greynie. (výsledky výstavy najdete v sekci výstavy na kartě výsledky výstavy Třeboň.) V průběhu výstavy přátelé z Německa a Rakouska prakticky ukázali zájemcům, jak posuzují povahu výmarských ohařů (WESENTSTEST) a došlo i k domluvě o možnosti posuzování podle jejich norem u nás našimi klubovými rozhodčími, což by umožnilo snazší zapojení našich psů do chovu v těchto sousedních zemích.

Na závěr si dovolím konstatovat, že v krásném prostředí s milými přáteli a se zajímavým programem jsme důstojně oslavili půlstoletí existence samostatného chovatelského klubu výmarských ohařů u nás. Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval všem sponzorům, kteří nám na oslavy přispěli, dále všem, kteří se podíleli na organizaci, a především těm, kteří nelenili a přijeli společně strávit příjemné chvíle s našimi výmarskými ohaři.

Fotografie z akce 

Jaroslav Daněk15.02.2016

Výcvikový víkend Olšina 2016

Do sekce "Akce" byly vloženy propozice a přihláška na výcvikový víkend Olšina 20.-22.5.2016.
V letošním roce novinka - lze zajistit poplatkový lov srnců.  15.02.2016

E-mailové kontakty členů

Žádáme všechny členy klubu, aby - pokud tak ještě neučinili - zaslali jejich aktuální e-mailové adresy na e-mail danekjarek@seznam.cz.  Tyto kontakty budou využity pro aktualizaci členské databáze a zprovoznění nového klubového software. Pokud možno připojte i svou adresu, telefon a ČLP Vámi vlastněných psů, případně jméno a e-mailovou adresu majitelů Vašich odchovánků (spolu s jejich ČLP).   Sponzoři: