Aktuality

23.09.2020

Klubová soutěž KCHVO PZ + SZVP Těšany

O víkendu 12.9. a 13.9.2020 se v Těšanech konala Klubová soutěž Klubu chovatelů výmarských ohařů se zadáním CACT.

Soutěž sestávala z podzimních zkoušek v sobotu a zkoušek z vodních prací v neděli. Tedy jak se zkráceně říká – soutěž pole-voda. Vítězem soutěže s nárokem na CACT mohl být výmarský ohař, který dle propozic soutěže absolvoval obě zkoušky v I.ceně a podal v nich mimořádný výkon.

Zahájení i zázemí zkoušek bylo po oba dny v Kloboukách u Brna. V sobotu nastoupilo k podzimním zkouškám 17 psů. Terény se nacházeli velmi blízko v okolí Těšan. Krytina byla ideální – všechny skupiny běhaly ve vojtěšce s výškou pod kolena. Zazvěření terénu bylo velmi dobré, a kdo měl zkouškové štěstí tak pracoval většinou na divoké zvěři. Byli psi, kteří vystavovali zajíce i divoké bažanty, ba dokonce někteří i divoké koroptve. V I.ceně došlo 10 psů a jeden pes v II.ceně. 6 psů neobstálo nebo odstoupilo. Některým nepřálo zkouškové štěstí na vystavování, někde zradila poslušnost.

Vítězkou PZ se stala mladá fena Della ze Sojčí Doliny vedená Soňou Ševčíkovou v I.ceně s 300b. Druhý byl chovný pes A Wild And Free of Greynie vedený Jakubem Teplým v I.ceně s 293b. Třetí se umístila Daffy Silver Image vedená Miroslavem Vargou v I.ceně s 293b.

Druhý den pokračovala soutěž vodními pracemi. Na Borkovanském rybníků se odehrály všechny disciplíny na hladině i v rákose. Díky promyšlené organizaci se stihly zkoušky uskutečnit za dopoledne.

Viděli jsme opravdu krásné výkony. Vítězkou se stala roční fenka Ailen Driv av Potensial vedená Simonou Markovou s plným počtem 100b. v I.ceně. Tato fenka předvedla vynikající výkon, o kterém se ještě dlouho povídalo. Druhý byl pes MOK Akim – Merlin z Baťova lesa s Hanou Jašíčkovou. Třetí v pořadí byla fenka Daffy Silver Image vedená Miroslavem Vargou. O pořadí na prvních třech místech rozhodoval věk psů.

Celkovým vítězem s titulem CACT se stala dvouletá fena VOK Daffy Silver Image vedená Miroslavem Vargou. Druhý skončil chovný pětiletý pes A Wild And Free of Greynie s titulem res.CACT vedený Jakubem Teplým. Třetí součtem bodu obou zkoušek byla fena Dorothea Šedé Tornádo vedená Janou Helešicovou.

Zkoušky byly výborně zorganizované. Nebyly žádné prostoje. Vrchní rozhodčí Martin Petr měl organizaci a administrativu výborně připravenou.

Gratulujeme všem, co uspěli a přejeme mnoho elánu do další práce se svými psy. Výsledková listinafotogalerie 

 18.09.2020

Schválení chovatelské rady

 

Dne 12. 9. 2020 se v Kloboukách u Brna konala výborová schůze klubu chovatelů výmarských ohařů, na které byla hlavním poradcem chovu Ing. Milenou Santariovou Ph.D. navržená chovatelská rada ve složení: Ing. Milena Santariová Ph.D., Pavel Sloupenský, MVDr. Jaroslav Šonka, MVDr. Ladislav Čech, Ing. Zita Krepsová, Mgr. Lenka Trčková, Ph.D., MVDr. Ivo Trčka, Ph.D., MVDr. Hana Jurášková, Ing. arch. Zdena Němcová, MUDr. Eva Nováková, která byla následně členy výboru schválena. 13.9.2020 byl členy výboru dodatečně odsouhlasen ještě jeden člen CHSR a to Ing. Václav Bouberle. který byl rovněž členy výboru schválen.

 08.09.2020

Barvářské zkoušky

V Neděli 6.9.2020 se v malebném prostředí Valašska konaly Klubové barvářské zkoušky KCHVO.

Místem zkoušek byla honitba LČR - Mořkov les.

Počasí již tak malebné nebylo. Celou noc před zkouškami i průběhu zkoušek vydatně pršelo. I to však nezkazilo náladu vůdců i rozhodčích. Ke zkouškám nastoupilo 11 výmarských ohařů. Terény byly velmi náročné. Kopcovitá krajina i potoky vody vytvořené deštěm dokonale prověřily kvality předvedených psů. Některým se vedlo lépe, některým hůře. Většina těch, kterým se nevedlo, brali svůj výsledek sportovně, vždyť i jejich pes je jenom zvíře a může chybovat.

Na zkouškách zvítězila Daffy Silver Image vedená Ing. arch. Miroslavem Vargou. O obtížnosti zkoušek vypovídá i to , že vítězka zkoušek měla z pobarvené stopy známku 3. Druhý v pořadí byl Gery Gamp z Lulečských lesů vedený Janou Kašparovou, a třetí vůdce z Německa Wilbert Enzerink se psem Mister Gotz vom Leymborg. Gratulujeme

Výsledky zde08.09.2020

Klubová výstava Bartošovice

V sobotu 5.9.2020 se konala první letošní klubová výstava a to v Bartošovicích. 

Na výstavu bylo přihlášeno 148 jedinců výmarského ohaře, z toho  23 dlouhosrstých.  Po předchozích zkušenostech byl opět na výstavě pořádán jarní svod.  Posuzovaní samotné výstavy se ve 3 kruzích ujali zkušení rozhodčí – MUDr. František Nahodil, Ing. Zita Krepsová a Oldřich Nehyba.

V závěrečných soutěžích byly zastoupeny chovatelské skupiny, skupiny potomstva i páry. Titul BISS (nejkrásnější pes celé výstavy) si odnesl krásný krátkosrstý pes Early Grey Silver Sfinx chovatelů a majitelů Jiřího a Mileny Santariových. Nejkrásnějším výmarským ohařem dlouhosrstým se stala fena Ayscha Silver Bohemia Patou majitelky Petry Karlíkové. Gratulujeme nejen vítězům, ale i všem ostatním úspěšným účastníkům. Výsledky Výstavy - výsledky výstav06.09.2020

Usnesení mimořádné volební členské schůze

Zveřejňujeme usnesení mimořádné volební členské schůze konané dne 5. září 2020 v Bartošovicích zdeSponzoři: